
Az LMBTQ munkacsoport feladata Európai Parlamentben leszbikus, meleg, biszexuális, transz, interszexuális és queer emberek jogainak biztosítása
Az LMBTQ munkacsoport , amelynek jelenleg 104 tagja van és amely nem ismeri el a nők jogát, ahogy nem ismer férfit és nőt, mivel a mivel a leszbikus, meleg, biszexuális, transz, interszexuális és queer (LMBTIQ+) emberek önazonosságáért harcol, valamint helyzetük javításáért küzd az EU tagállamaiban és azon kívül is, az egész világon, valamint a civil társadalmivaló kapcsolattartásért felel, azt a feladatot vállalta fel, hogy európai szinten közvetítik aggodalmaikat az uniós döntéshozók felé, ha a kisebbséget valahol sérelem éri. A csoport más melegeket támogató civil szervezetekkel bepanaszolta az MCC Brüsszel magyar think tank csoport egyik rendezvényét.
Az MCC Brüsszel azonban határozottan elítéli a jól finanszírozott lobbicsoportok legújabb kísérletét arra, hogy elnyomják a nők jogairól szóló legitim vitát az Európai Parlamentben. A transznemű lobbicsoportok által benyújtott panaszok sora újabb intoleráns kísérletet jelent arra, hogy leállítsák a vitát a nők számára alapvető fontosságú kérdésekről Európa-szerte.
A munkacsoport hat civil szervezettel összefogva ugyanis panaszt nyújtott be Roberta Metsolához, az Európai Parlament elnökéhez, amelyben elítéltek egy rendezvényt, amely szerintük “a transzneműek jogait a nők és a gyermekek számára károsnak állította be”, és sürgették az úgynevezett gyűlöletbeszéd elleni fellépést. A panaszban azt állítják: “Az európai intézményeken belül nem szabadna teret engedni a jogellenes mozgalmaknak, beleértve az egyetemes emberi jogok elleni bármilyen visszahatást, amely hozzájárul a demokrácia elleni támadásokhoz és a civil társadalom terének szűküléséhez”.
A levelet hat szervezet küldte: ILGA-Europe, Eurochild, IPPF European Network, EL*C, TGEU és IGLYO.
A levélben az MCC rendezvényét támadják a fenti szavakkal és vádakkal, ezért megkérdeztük Frank Füredi, az MCC Brussels ügyvezető igazgatóját, hogy mit szól a támadáshoz.
Frank Füredi a következőket válaszolta: “Az Európai Parlamentnek olyan helynek kellene lennie, ahol politikai eszméket lehet megvitatni. Mégis, ezek a szervezetek nem tolerálnak semmilyen vitát, amely megkérdőjelezi az egyre radikálisabbá váló napirendjüket. Az esemény részletesen bemutatta, hogy az olyan politikák, mint az önazonosítás, milyen komoly veszélynek teszik ki a nőket, és rávilágított arra, hogy egyes nem kormányzati szervezetek hogyan hagytak fel a nők jogai iránti valódi aggodalommal”.
“Különösen ironikus, hogy ezek az NGO-k azzal vádolják rendezvényünket, hogy ‘zsugorítja a civil társadalom terét’, amikor a kormányzati finanszírozásra való parazita függésük mindennél többet tett a valódi civil társadalom korrumpálásáért.”
Ashley Frawley, az MCC brüsszeli vendégkutatója, a Mission Creeps jelentés szerzője és a rendezvény előadója kijelentette:
“Kezdettől fogva tudtuk, hogy a jelentés megírása azt jelenti, hogy kihívással kell szembenéznünk egy jól finanszírozott és jó kapcsolatokkal rendelkező lobbi ellen. Megdöbbentő azonban, hogy ez a nem kormányzati maffia milyen arrogánsan próbálja elhallgattatni a nők aggodalmait. Ez nem csak egy találkozóról szól – ez a szólásszabadság védelméről és annak biztosításáról szól, hogy az egyre inkább marginalizálódó nők hangja meghallgatásra találjon.”
Forrás: Barcs Endre /MCC