Szintet lépett az uniós diktatúra, zöld utat kapott Ursula von der Leyen szovjet típusú politbürója az Európai Parlamenttől
Az ezer sebből vérző, korrupciós botrányokkal megtizedelt Ursula von der Leyen zöld utat kapott az Európai Parlamenttől és így elkezdheti az uniós diktatúra további szigorítását, a központi utasításos politikáját, amivel a neki nem engedelmeskedő országokat pénzmegvonással büntetheti. Az amerikai típusú woke-liberális fasiszta ideológiára és az imperialista háborúra épülő új Bizottság a lehető legrosszabb, amit Európa kaphatott.
Az új Bizottsággal Ursula von der Leyen beteljesítheti azt az álmát, hogy végleg maga alá gyűrje a nemzetállamokat és uralkodhasson felettük. Ezzel már majdnem megvalósul a federalizmus, a szovjet típusú birodalom, amely semmibe veszi a népakaratot, sőt egyenesen szembemegy az európai választók döntéseivel.
Tudjuk jól, hogy amikor az imperializmus meghatározott időközönként időszakosan összeroppan, akkor háborúhoz folyamodik. A fegyverkezés az egyetlen eszköze, amivel életben tarthatja a gazdaság működését. Így van ez most az Európai Unióban is, aminek az ukrán háború annyira fontos, mint egy falat kenyér, hiszen okot szolgáltat a felfegyverkezésre. Von der Leyenmai székfoglaló beszédében az Európai Parlamentben elmondta, hogy az új bizottság első 100 napján belül javaslatot teszt az európai védelem jövőjéről.
Azt mondta az EP-képviselőknek: “Oroszország GDP-jének 9%-át költi védelemre. Európa átlagosan 1,9%-ot költ. Valami nincs rendben ebben az egyenletben. A védelmi kiadásainknak növekedniük kell. A védelem egységes piacára van szükségünk. Meg kell erősíteni a védelmi ipari bázist.”
Von der Leyen szerint az EU-nak 500 milliárd eurót kell védelembe fektetnie a következő évtizedben, ha lépést akar tartani Oroszországgal és Kínával.
A fegyverkezési hisztéria egyre sürgetőbbé vált, mióta Donald Trumpot megválasztották az Egyesült Államok következő elnökévé, attól tartva, hogy Trump csökkenti az Egyesült Államok elkötelezettségét az európai biztonság és Ukrajna támogatása iránt.
Ursula maga is bevalotta, hogy ez az egyetlen menekülési útvonal, amit követve az EU még reménykedhet abban, hogy ha a versenyt a vezető nagyhatalmakkal már nem is lesz képes felvenni, de legalább életben marad. Így szólt a hadiipari fejlesztésről: “Ez hatalmas befektetést jelent biztonságunkba és jólétünkbe. És mindenekelőtt azt jelenti, hogy egységesek és hűek maradunk értékeinkhez. Ez egy módszer az egymással való együttműködés megerősítésére – és a széttagoltság leküzdése.”
Azt tudjuk, hogy az Európai Unióban a nagy nekirugaszkodásokból semmi nem lesz, ahogy most sem számíthatunk arra, hogy a tagországok a védelmi iparukat beteszik a közösbe. Annál inkább nem, mert az európai nemzetek fennmaradását is a hadiipar biztosítja. Tehát amennyiben a hadiipart átengednék az EU-nak, az újabb lépés lenne a nemzetállamok felszámolása felé. Ezt pedig eddig még egyetlen miniszterelnök sem akarta, szerencsére.
Barcs Endre