Az uniós liberális fasiszta pártcsoportok képmutatása: az állategészségügyért felelős magyar biztosjelöltet az abortusz miatt utasították pótvizsgára
Várhelyi Olivér, az egészségügyi és állatjóléti tárcára javasolt magyar biztos volt az első jelölt, aki november 6-án, szerdán megtartott megerősítő meghallgatásán nem kapta meg az illetékes bizottságok képviselőinek támogatását. A törvényhozók jövő hétfőig adtak neki határidőt, hogy írásban válaszoljon az utólagos kérdésekre, amelyek alapján meghozzák végleges döntésüket, bár Ursula von der Leyen bizottsági vezető azt szeretné, ha a jelölt minél hamarabb zöld utat kapna.
A képviselők, akik a legszkeptikusabbak voltak Várhelyi alkalmasságával kapcsolatban, elsősorban az országa állítólagos teljesítményével voltak problémáik a nők reproduktív jogai terén – annak ellenére, hogy a magyar abortusztörvények meglehetősen liberálisak, hasonlóak a dán és a norvég törvényekhez.
Egyértelmű, hogy Várhelyi elutasításának semmi köze nem volt objektív okokhoz. Egyszerűen csak megbüntették Orbán Viktor miniszterelnök nemzeti konzervatív kormányát politikai álláspontja miatt, valamint személyesen a biztosjelöltet, aki korábban, amikor az Európai Unió bővítési főnökeként dolgozott, éveken át a baloldaliak bosszúságára tört.
A liberális Renew frakció tagjai már az esemény előtt kijelentették, hogy a meghallgatás eredményétől függetlenül soha nem fogják jóváhagyni Várhelyit, hacsak nem veszik ki a portfóliójából az oltóanyagokat és a reproduktív jogokat.
Nem a liberálisok voltak az egyetlenek, akik kést emeltek Várhelyi ellen, hiszen az abortusz boszorkányüldözést Christophe Clergeau francia szocialista EP-képviselő kérdése indította el, aki azt kérdezte a biztosjelöltől, hogy valóban támogatja-e az eljáráshoz való hatékony és legális hozzáférést.
Várhelyi válaszában leszögezte, hogy az abortusz nem is uniós hatáskör, és minden tagállamnak joga van a társadalmának leginkább megfelelő „különböző megoldásokhoz”. Emellett az igény szerinti abortusz nem feltétlenül orvosi kérdés, mondta, hanem „inkább alkotmányos és emberi jogi kérdés”.
Összehasonlításképpen: Magyarországon a 12. hétig legális az igény szerinti abortusz, ami az uniós országok többségével megegyező küszöbérték. Bizonyos körülmények között a 18. vagy 20. hétre is kiterjeszthető, ha az anya egészsége veszélyben van, vagy ha a terhesség nemi erőszak eredménye; a 24. hétre, ha a magzatnál legalább 50%-os az esélye a genetikai rendellenességnek; vagy a születésig, ha a magzat halálos betegségben szenved, és valószínűleg nem sokáig fogja túlélni a születést követően.
Más szóval, a magyar jelöltet azzal vádolni, hogy varázslatos módon visszaveti az abortuszjogokat az egész EU-ban, amelyekhez eleve nem is lenne joga hozzányúlni – mindenféle jel nélkül, és csak azért, mert konzervatív, még a brüsszeli baloldal mércéjével mérve is teljesen különc volt.
Ennek ellenére pontosan ez történt, mivel a biztosjelölt első megjegyzése arra szolgált, hogy felkorbácsolja az indulatokat a teremben.
Forrás: European Conservative