
Németország süllyed, és Európát is magával rántja a mélybe
Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter soha nem mondta, de az eurokraták szeretik emlegetni ezt a szöveget: „Kit hívjak, ha beszélni akarok Európával?” Az eurokraták nem akarják beismerni, de itt a válasz : ha Európával akarsz beszélni, hívd a németeket.
Éppen ezért ami most Németországban történik, az nyugtalanító Európa és az USA politikai jövője szempontjából egyaránt. Nem az AfD felemelkedésére feltétlenül, bár nyugtalanító a nagy pártok azon kísérlete, hogy megakadályozzák az AfD-t abban, hogy éljen a választóitól kapott felhatalmazással. Tetszik vagy sem, az AfD kiérdemelte a demokratikus sikert.
De nem ez az egyetlen probléma. Ma a német ipar figyelmeztet, hogy a fém- és villamosenergia-iparban több százezer munkahely van veszélyben.
Stefan Wolf, a német munkaadói szövetség, a Gesamtmetall vezetője a német progresszív kormány és az Európai Unió által működtetett elhibázott politikára figyelmeztetett. „Arra számítok, hogy a következő öt évben 250-300 ezer munkahelyet veszíthetünk el a fém- és villamosenergia-iparban” – mondta a német sajtónak. A boomerek elöregednek, nincs elég fiatal a helyükre, a nyugdíjak reformra szorulnak, az energiaárak túl magasak, az adók túl magasak, a munkaidő túl alacsony, az oktatás reformra szorul.
Aztán ott vannak a szabályozások: „A német vállalatok évente mintegy 70 milliárd eurót fizetnek kizárólag a bürokráciával való megbirkózásra, azaz a jelentéstételi kötelezettségeknek és szabályozásoknak való megfelelésre.” Németország nagy riválisai, például Kína és India nem rónak ilyen terheket az iparukra.
Németország nem mehet így tovább. Az általunk ismert Németország eltűnőben van a dezindusztrializációban, a zöld politika fanatizmusában és az ellenőrizetlen bevándorlásban. A fiatalok körülnéznek az egykor nagy ipari hatalom roncsain, és azt kérdezik: „Hol van ebben az én jövőm?”. Németország süllyed. Európát is magával rántja a mélybe.
Tesz-e Európa valamit a katasztrófa megállításáért? Apró dolgok, talán csak gesztusok, de utalhatnak arra, hogy Európa tudja, hogy változásokra van szükség. Az EU azt tervezi, hogy 25 millió eurót ad a tagállamoknak, hogy segítsen nekik fizetni a migránsok önkéntes visszatérését.
Apró gesztus, bravó. De nem állítja meg a süllyedést.
Forrás: Brussels Signal