Könnyű mindent Budapestre kenni! A Hezbollah Izrael által felrobbantott csipogóinak „soha” nem volt köze Magyarországhoz
A magyar kormány élesen visszavágott, miután egy tajvani cég ujjal mutogatott egy budapesti cégre a libanoni tömeges “csipogó” robbanások után.
A Hezbollah elleni libanoni támadásban használt felrobbantott csipogók soha nem voltak Magyarországon – mondta egy magyar kormánytisztviselő szerdán, cáfolva a jelentéseket, amelyek szerint egy budapesti székhelyű céghez köthetőek.
„A hatóságok megerősítették, hogy a szóban forgó cég egy kereskedelmi közvetítő, amelynek nincs magyarországi gyártási vagy működési telephelye” – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő. „A bejelentett címére egy ügyvezetője van bejegyezve, és a hivatkozott eszközök soha nem voltak Magyarországon.
Korábban szerdán a tajvani székhelyű Gold Apollo cég közölte, hogy a támadásban használt AR-924-es csipogókészülékeket egy magyar cég, a BAC Consulting gyártotta és értékesítette, amelynek engedélye volt arra, hogy a Gold Apollo márkanevet használja a csipogókészülékeken.
„A magyar nemzetbiztonsági szolgálatok együttműködnek minden érintett nemzetközi partnerügynökséggel és szervezettel” – tette hozzá Kovács, Orbán Viktor magyar miniszterelnök régi szóvivője. „Magyarország számára ez az ügy nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot” – mondta.
A Hezbollah libanoni militáns csoport és politikai párt Izraelt tette felelőssé a támadásért, amelyben több ezren megsebesültek és legalább 12 ember meghalt. A robbantások Libanon fővárosában, Bejrútban és országszerte, valamint Szíriában történtek.
Firass Abiad libanoni egészségügyi miniszter az Al Jazeerának adott interjújában elmondta, hogy a halottak között van egy nyolcéves kislány is. Az iráni állami média arról számolt be, hogy Mojtaba Amani, Teherán libanoni nagykövete is a sebesültek között van.
Az Európai Bizottság szóvivője szerdán tagadta, hogy a magyar cég vezérigazgatója ott dolgozott volna, mivel a LinkedIn-en a munkaköri előéletében a Bizottságot tüntette fel – de hozzátette, hogy „ellenőrzik”, hogy „külső szolgáltatókon” keresztül dolgozott-e a Bizottságnak.
Forrás: Politico