A holland kormány „minden idők legszigorúbb menekültügyi politikáját” vezeti be: jönnek a határellenőrzések
A holland kormány drasztikus új bevándorlásellenes intézkedéseket készül bevezetni, amelyek a legszigorúbbak közé tartoznak az Európai Unióban.
A kormánykoalíció programjának részeként pénteken bejelentett tervek között szerepelnek a szigorúbb határellenőrzések, a „bajkeverők” büntetése, a családegyesítés korlátozása, amely megakadályozná, hogy a felnőtt gyermekek csatlakozzanak szüleikhez, valamint a kényszer-kitelepítésekre való összpontosítás.
A tervezet Geert Wilders szélsőjobboldali, bevándorlásellenes Szabadságpártjának a munkája, a párt novemberben a holland parlamenti helyek közel negyedét szerezte meg. Pártja adta a kormány migrációs és menekültügyi miniszterét, Marjolein Fabert-et.
A kormány kérni fogja az Európai Bizottságtól az uniós menekültügyi és migrációs politikára vonatkozó opt-out lehetőségét – ezt a kérést a jövő héten küldik el Brüsszelbe – közölte Dick Schoof holland miniszterelnök pénteken.
„Nem bírjuk tovább elviselni az országunkba érkező nagyszámú migránsáradatot. Az emberek menekültügyi válságot élnek át” – mondta Schoof, védelmébe véve a sürgősségi intézkedést és a tervezett menekültügyi válságtörvényt.
Elutasította azt a kérdést, hogy számot adjon az általa elérni kívánt beáramláscsökkenésről, ehelyett azt mondta, hogy a kormány a válságtörvény szükségességét ahhoz fogja igazítani, hogy Hollandia hogyan áll az adott pillanatban.
Forrás: Politico