A tajvani amerikai unokatestvérek fej-fej mellett haladnak a globális mesterséges intelligencia versenyben
Jensen Huangnak és Lisa Sunnak sok közös vonása van. Az Nvidia (NVDA) és az AMD (AMD) vezérigazgatói nem csak a globális mesterséges intelligencia chipipar két legbefolyásosabb embere, hanem családtagok is.
A kapcsolatot először Su ismerte el 2020-ban, nemrég pedig Jean Wu, egy tajvani genealógus részletesen kifejtette. Ők ketten nem együtt nőttek fel, ami megkönnyítheti a helyzetet, tekintve, hogy most egymás ellen versenyeznek a világ egyik legjobban figyelt ágazatának élén.
Az ő közös családi történetük Tajvanon gyökerezik, egy olyan szigeten, amely egyre inkább az Egyesült Államok és Kína közé szorul, mivel a két nemzet a csúcstechnológia elsőségéért küzd.
Wu szerint, aki korábban pénzügyi újságíróként dolgozott, és most vállalati családok kutatásával foglalkozik, Huang Su “biao jiu”, mandarin kínai nyelven. Nyugati értelemben első unokatestvérek, akiket egy generáció választ el egymástól – mondta a CNN-nek.
Tajvanon hosszú hagyománya van a világelső hardvergyártásnak, amely az ország gazdaságát támogatja – jegyezte meg Edith Yeung, a Race Capital, egy szilícium-völgyi kockázati tőkebefektető cég általános partnere.
Az olyan vállalatoknak, mint a chipgyártó TSMC (TSM) és az ASUS, az Acer és a Foxconn elektronikai gyártóknak tulajdonítható, hogy vezető szerepet játszanak, és sok fiatalt ösztönöznek arra, hogy műszaki mérnökként dolgozzon.
Miller csatlakozott ehhez a véleményhez. “Tajvan gazdasága már csaknem fél évszázada az elektronikai termelésre, a chip-összeszerelésre, a chipgyártásra, a chiptervezésre, minden félvezetőre összpontosul. És ha ma megnézzük Tajvan gazdaságát, a félvezetők jelentik a legnagyobb exportcikket” – mondta.
“Ez azt jelenti, hogy amikor a fiatalok egyetemre lépnek, amikor a lehetséges karrierutakról gondolkodnak, a félvezetők az egyik legnépszerűbb választás.”
Forrás: CNN