A zsidók nyílt gyűlölete világszerte nagymértékben megnövekedett a gázai háború miatt
Los Angelesben egy “öljétek meg a zsidókat” kiabáló férfi megpróbált betörni egy család házába. Londonban egy játszótéren a lányoknak azt mondják, hogy “büdös zsidók”, és maradjanak távol a csúszdától. Kínában parazitákhoz, vámpírokhoz vagy kígyókhoz hasonlító posztok szaporodnak a közösségi médiában, és ezek több ezer “like-ot” kapnak.
Ezek példák az antiszemita incidensekre, amelyek világszerte megugrottak a Hamász fegyveresei által október 7-én Dél-Izrael ellen elkövetett támadás és az azt követő, Izrael által a Gázai övezetben az iszlamista csoport ellen indított háború óta.
“A második világháború óta ez a legfélelmetesebb időszak zsidónak lenni. Voltak már korábban is problémáink, de ilyen rossz még soha életemben nem volt” – mondta a 62 éves Anthony Adler, aki egy zsinagóga előtt beszélt, ahová imádkozni ment Golders Greenben, egy nagy zsidó közösséggel rendelkező londoni negyedben.
Adler, aki három zsidó iskolát vezet, október 7. után ideiglenesen bezárt két iskolát, mert félő volt, hogy a tanulók ellen támadások fognak történni, és mindháromban megerősítette a biztonsági intézkedéseket.
“A legnagyobb félelem az, hogy véletlenszerű támadás éri a közösségünket, a családjainkat és a gyermekeinket” – mondta.
Azokban az országokban, ahol rendőrségi vagy civil társadalmi csoportoktól származó adatok állnak rendelkezésre, köztük az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Németországban és Dél-Afrikában, a minta egyértelmű: az antiszemita incidensek száma október 7-e óta több száz százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Néhány országban, például az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában az iszlámellenes incidensek száma is megnőtt október 7-e óta.
Az antiszemita incidensek többsége szóbeli gyalázkodásból, online szidalmazásból vagy fenyegetésből, graffitiből, valamint zsidó ingatlanok, üzletek vagy vallási jelentőségű helyek megrongálásából áll. Jelentős arányt képviselnek a fizikai támadások.
Forrás: Euractiv