EU miniszterek uniós szintű adókat szorgalmaznak
Az Európai Unió több nemzeti kormányának miniszterei új páneurópai adók bevezetésére szólítottak fel a blokk “zöld” programjának, valamint Ukrajna újjáépítésének finanszírozására. A német Anna Lührmann, a francia Laurence Boone és a portugál Tiago Antunes a brüsszeli médiának nyilatkozva úgy vélte, hogy az EU felhalmozódó adósságainak fedezéséhez most már szükség van ilyen adókra.
“Tudjuk, hogy vissza kell fizetnünk a következő generációs uniós kötvényeket” – jegyezte meg Boone, aki szerint a blokknak több pénzre van szüksége “Ukrajna újjáépítésének, valamint az éghajlati átmenet és az energiahálózatok összekapcsolásának” kifizetéséhez.
A három miniszter az EU “saját forrásainak” létrehozását szorgalmazza, amit megfigyelők az új adók és illetékek egyszerű eufemizmusának neveztek.
Boone felvetette az egész EU-ra kiterjedő “pénzügyi tranzakciós adó” ötletét, amely szerinte segítené a blokk “saját forrásainak” kiépítését, hogy finanszírozni tudja a különböző kedvenc projektjeit.
Lührmann hozzátette, hogy az Európai Bizottsággal már megkezdődtek a tárgyalások az ilyen adók bevezetéséről, és “ősszel” országközi vitát terveznek a kérdésről.
A trió adójavaslatai azonban nem nyerték el az Európai Parlament egyes képviselőinek tetszését, köztük Dr. Gunnar Becknek, a német AfD európai parlamenti képviselőjének tetszését sem, aki azt kifogásolta, hogy az elképzelés valószínűleg tovább súlyosbítja a blokk legnagyobb problémáit.
“Az EU éghajlat- és energiapolitikája a tömeges migrációval együtt a fő forrása Németország természetellenesen meredek gazdasági hanyatlásának” – mondta a Brussels Signalnak, és bírálta Németországot, amiért nincs meg a “szellemi mozgékonysága ahhoz, hogy csökkentse a veszteségeit”.
Megjegyezte, hogy a javasolt új intézkedésekre nem terjednek ki az uniós szerződések, és hozzátette, hogy “a romboló politikák finanszírozása mellett a tervek súlyosbítanák a túladóztatás és a magas eladósodás problémáit, amelyek már most is megnyomorítják” az európai gazdaságokat.
“Európa valószínűleg a világ első, eleve leépülő gazdaságává válik” – figyelmeztetett.
Forràs: Brussels Signal