A milliomosok sorra hagyják el az Egyesült Királyságot, mivel London elveszítette vonzerejét
Mostanra új tendencia jelent meg: Dubai a tehetős magánszemélyek és különösen az Egyesült Királyságból érkező fiatal, jól kereső emberek egyik fő migrációs célpontjává vált. Ez a Közel-Keletre költözés mind a gazdag britekre, mind az egyéb gazdag külföldiekre vonatkozik.
Az Egyesült Királyságot hagyományosan a külföldi milliomosok egyik vezető célpontjának tekintik a világon. Sok éven át (1980-tól 2010-ig) folyamatosan nagyszámú gazdag egyént vonzott Afrikából, Ázsiából, a FÁK-ból, Európából és a Közel-Keletről.
Ez a tendencia azonban körülbelül hat évvel ezelőtt kezdett megfordulni, mivel egyre több milliomos hagyta el az országot, és egyre kevesebb milliomos érkezett be. Mostanra egy teljesen új tendencia alakult ki: Dubai a gazdag egyének és különösen az Egyesült Királyságból érkező fiatal, jól kereső személyek egyik fő migrációs célpontjává vált.
Ez a Közel-Kelet felé irányuló elmozdulás a gazdag britekre és a gazdag külföldiekre egyaránt vonatkozik, London pedig egyre inkább veszít vonzerejéből.
Figyelemre méltó, hogy a 2017 és 2022 közötti időszakban az Egyesült Királyság mintegy 12 500-zal több nagy vagyonú magánszemélyt veszített el, mint amennyit a migrációval nyert, és 2023-ban további 3200 milliomost veszít a migráció miatt.
Ezzel szemben az Egyesült Arab Emírségekben idén mintegy 4500 milliomos nettó beáramlása várható, ami az egyik legmagasabb érték a történelemben. A világjárványt megelőzően az Egyesült Arab Emírségek hagyományosan évente körülbelül 1000 nagy vagyonú magánszemély nettó beáramlását regisztrálta.
A legtöbb bejövő milliomos 2023-ban várhatóan Indiából érkezik, de nagy számban érkeznek majd az Egyesült Királyságból, Oroszországból, Libanonból, Pakisztánból, Törökországból, Egyiptomból, Dél-Afrikából, Nigériából, Hongkongból és Kínából is.
Az Egyesült Királyságban eközben a Brexit hatását tekintik a jelenlegi és aggasztó “exodus” egyik okának. Az elmúlt öt évben számos tehetős üzletember települt át Európába, talán az Egyesült Királyság EU-ból való kilépéséről szóló 2016-os döntés hatására.
Az EU-ba költözők többsége a pénzügyi és szakmai szolgáltatási ágazatban dolgozik (azaz tehetős pénzemberek, fedezeti alapkezelők, befektetési bankárok, ügyvédek és vagyonkezelők).
A Housearch.com , a vezető online ingatlanos weboldal összehasonlította a lakbér, az élelmiszerek, a közlekedés és a szórakozás költségeit, hogy kiderüljön, alacsonyabbak-e a megélhetési költségek Dubajban, mint az Egyesült Királyság fővárosában.
Összességében a dubaji és a londoni megélhetési költségek összehasonlításakor egyértelműen Dubai a győztes: A lakhatás 27,5%-kal, az élelmiszerek 17,3%-kal olcsóbbak. A kutatás eredményei szerint ahhoz, hogy Dubajban lakást béreljen és kényelmes életet éljen egy külföldi, legalább havi 5500 dollárra van szüksége. Londonban ez az összeg 7200 dollár.
A város kiválasztásakor azonban az életmódot figyelembe véve London és Dubaj nemcsak árban, hanem szokásokban, hagyományokban, ételekben és tevékenységekben is különbözik egymástól.
Forrás: eubriefs.com