
Kannabis és korrupciós vizsgálat: Maria Arena EP-képviselő ismét a Katargate reflektorfényébe került

2019 decemberében Maria Arena európai parlamenti képviselő a kannabiszról tartott rendezvényt az Európai Parlamentben. A fia, az ACTIVE kannabiszkereskedelmi szövetség egyik vezetője szervezte a panelbeszélgetést. A csoport “az első jelentős kannabiszes eseményként ünnepelte az EU Parlamentjében”.
A Katargate korrupciós botrány nyomán ez a legújabb leleplezés arról, hogy az érdekcsoportok hogyan lépnek kapcsolatba az Európai Parlamenttel – legálisan és bűnös módon.
A Szocialisták és Demokraták képviselőcsoportjához tartozó Arenát soha nem hallgatták ki és nem emeltek vádat ellene a Katargate-ügyben, de szoros szakmai kapcsolatban állt Pier Antonio Panzeri volt EP-képviselővel és a Katargate feltételezett vezetőjével. Lemondott a Parlament emberi jogi albizottságának vezetői posztjáról, miután a POLITICO vizsgálata szerint nem fedte fel a Katar által fizetett utazásokat, és egy letartóztatási parancs szerint tagja volt egy olyan képviselői csoportnak, amely állítólag Panzeri megbízásából dolgozott.
“Hangosan és világosan kijelentem, hogy semmilyen módon nem vagyok érintett ebben az ügyben” – írta Arena a nyilatkozatában, amikor lemondott az albizottságból.
Most azonban ismét az ügyhöz fűződő kapcsolatai kerülnek górcső alá.
A Katargate-vizsgálatot vezető belga bíró, Michel Claise hétfőn összeférhetetlenség miatt visszalépett. Az ok? A fia, Nicolas Claise, az Arena fiával, Ugo Lemaire-rel közösen tulajdonol egy kannabiszcéget. Ezt a céget BRC & Co-nak hívják, és ez működteti a Buddy Belgiumot, egy olyan platformot, amely “Európa első CBD-központjaként” hirdeti magát. A Buddy Belgium általános postafiókjába küldött e-mailre nem érkezett válasz.
Arena elmondta, hogy még mindig dolgozik a gyógyászati kannabisz kérdésein. Tavaly társszerzője volt egy, az Európai Bizottsághoz intézett parlamenti kérdésnek, amelyben azt kérdezte az uniós végrehajtó szervtől: “Hogyan tervezi a Bizottság a kannabiszalapú gyógyszerekhez való hozzáférést érintő szabályozási, pénzügyi és társadalmi akadályok kezelését?”
Forràs: Politico