Németország rá fogja venni az Európai Parlamentet az uniós migrációs megállapodás enyhítésére
A Németországban kormányzó szociáldemokraták és a Zöldek most az Európai Parlamenttel folytatandó tárgyalásokban reménykednek, hogy az EU-tagállamok által a múlt héten elért uniós migrációs megállapodással kapcsolatos álláspontjukat enyhíteni tudják, de csak egyedül Németország nyomása nem elég ahhoz, hogy ez lehetséges legyen.
Múlt csütörtökön az uniós belügyminiszterek megállapodtak a közös európai menekültügyi eljárásra vonatkozó reformjavaslatról, amely bírálatokat váltott ki a német balközép koalíció részéről.
“Mi [továbbra is] határozottan támogatjuk a gyermekes családok mentesítését” – erősítette meg Lars Klingbeil, a szociáldemokraták (SPD) társelnöke hétfőn egy sajtótájékoztatón.
“Az Európai Parlament nagyon fontos lesz ehhez” – mondta, utalva a közelgő intézményközi háromoldalú tárgyalásokra, amelyek újabb módosításokhoz vezethetnek.
“A Tanácsban Németországnak nem volt többsége ahhoz a követeléséhez, hogy a gyermekes családokat mentesítsék a gyorsított eljárás alól az európai határon, de ez továbbra is a szociáldemokraták prioritása, amelyet a Tanáccsal folytatott tárgyalások során továbbra is szorgalmazni fogunk” – mondta az EURACTIV-nak Katarina Barley, az Európai Parlament alelnöke, az SPD egyik vezető uniós képviselője, megerősítve ezzel pártja további szorgalmazását.
“Biztos vagyok benne, hogy a mi európai parlamenti képviselőink a tárgyalások során a háromoldalú egyeztetésen és az Európai Parlamentben is javításokat fognak szorgalmazni, például a [gyermekes családokra] vonatkozó mentességeket” – mondta Ricarda Lang, a Zöldek társelnöke az ARD-nek vasárnap annak ellenére, hogy pártja megosztott az alkuval kapcsolatban, a baloldali tagság ellenzi az alku szigorúbb részeit.
Barley ennek ellenére továbbra is bízik abban, hogy a parlament valószínűleg hatással lesz az alku módosítására. A Parlament “méltányos jogalkotói” szerepe mellett, amely nem maradhat észrevétlen, “nagy” nyomást fognak gyakorolni a Tanácsra – tette hozzá.
Forràs: Euractiv