Metsola mélyen hallgat a LIBE bizottság görög missziójának szabotálásáról
A görög kormány és más állami szereplők szabotálták az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) athéni misszióját, amely a jogállamiság helyzetét és a lehallgatási botrányt vizsgálta volna. A szabotázs Brüsszelben kezdődött az Európai Néppárt (EPP) részéről. Hogyan lehetséges, hogy az EU Parlament vezetője, Roberta Metsola hallgat?
A sajtó által “szervezett szabotázsnak” nevezett akcióban a görög miniszterelnök, a legfőbb ügyész, a titkosszolgálatok és a rendőrség vezetői, sőt még a politikailag semleges görög elnök is megtagadta, hogy találkozzon a LIBE uniós törvényhozóival.
A bejelentett ok a legalább 57 ember életét követelő vonatszerencsétlenséget követő zsúfolt program volt. A valódi ok az, hogy mindannyian a szőnyeg alá akarják söpörni a jogállamisági problémát. Az áldozat ebben az esetben az Európai Parlament tekintélye.
A szabotázs Brüsszelben kezdődött azzal, hogy az Európai Néppárt bejelentette, hogy tagjai kivonulnak a vonatbaleset miatt “nem megfelelőnek” bélyegzett misszióból.
Nem ez az első eset, és nem meglepő, hogy az EPP jelenlegi vezetése ismét védőpajzsot nyújt az athéni konzervatív kormánynak. Az sem véletlen, hogy ez az egyetlen politikai csoport, amely nem szólt semmit a lehallgatási botrányról. De mindenesetre az EPP egészséges része a sarokban várakozik.
Metsola számára azonban túl messzire megy a hallgatás a legdemokratikusabb uniós intézmény elleni tompa szabotázsról. Megkerestük őt, hogy nyilatkozzon erről a “szabotázsról”, de nem kaptunk választ.
Lehet, hogy Metsola az Európai Néppártból érkezik, de ő minden uniós polgárt képvisel. Az intézmény aláásásának engedélyezése veszélyes, különösen egy évvel az uniós választások előtt és a Katargate által okozott károk fényében.
Izgalmas lesz látni, hogy az EU milyen kommunikációs stratégiával próbálja meggyőzni az embereket, hogy ezúttal szavazzanak. Az egyik jó ok a szavazásra azok a politikusok lehetnek, akik készek viselni annak politikai költségeit, hogy fényt derítsenek azokra a gyakorlatokra, amelyeket Európa sötétben akar tartani. Lehet, hogy ez az egyetlen megoldás.
Forràs: Euractiv