Marie Arena magyarázkodik három “elfelejtett”, a katari kormány által fizetett utazás miatt
A szocialista Marie Arena szerdán közölte, hogy úgy döntött, lemond az Európai Parlament emberi jogi albizottságának elnöki tisztségéről, miután a sajtóban nyilvánosságra került egy hatalmas korrupció, amelyben az európai parlamenti képviselőket harmadik országok (Katar és Marokkó) állítólag megvásároltak.
Az elnökségről való lemondásról szóló döntést “az elmúlt hetek politikai-média támadásai miatt hoztam meg, amelyek nemcsak az én megítélésemet, hanem a DROI albizottságban végzett munkámat is károsítják” – magyarázta Marie Arena a Belga ügynökségnek küldött nyilatkozatában.
A Politico szerdán hozta nyilvánosságra, hogy Marie Arena május 8-án és 9-én Katarba utazott. Az utazást és a szállást a katari kormány fizette. Az európai parlamenti képviselőnek részt kellett volna vennie egy emberi jogi workshopon, és meg kellett volna látogatnia az ILO, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet, az ENSZ egyik ügynökségének helyi irodáját. Csakhogy – mint az újság rámutat – ezt az utazást, amely egy hivatalos fellépés során kapott ajándék volt ezért nem jelentették be. Két másik utazás is lezajlott Libanonba és Burkina Fasóba, ugyancsak a katari kormány pénzén.
“Igaz, mandátumom kezdete óta háromszor utaztam meghívásra” – ismerte el a L’Écho című lapban. “Az a személy, aki az átláthatósági nyilvántartásba való bejelentéseimért felelős, ez egy meglehetősen bonyolultan kitölthető dokumentum, nem jelentette be ezeket az utazásokat, mert nem tudta, hogy erre szükség van” – folytatta, hozzátéve, hogy ezt mostanra “kijavították” emberi hibára hivatkozva.
Párttársával, Marc Tarabellával ellentétben, aki szintén európai parlamenti képviselő, nem kérik a mentelmi jogának felfüggesztését. Nem aggódik a belga igazságszolgáltatás miatt. Az ezekre az utakra vonatkozó mulasztások nem elítélendőek büntetőjogi szempontból . Másrészről viszont úgy tűnik, hogy az Európai Parlament belső szabályai tekintetében hibát jelentenek. Roberta Metsola elnökön múlik, hogy dönt-e a kérdésben – magyarázza a L’Echo.
“A belga hatóságok nem kérték a parlamenti mentelmi jogom felfüggesztését; sem az irodámban, sem az otthonomban nem tartottak házkutatást, és a bíróságok sem vontak semmilyen módon felelősségre.
Forrás: 7sur7