Miként lehetséges, hogy a globális környezetvédelemről szóló tágyalásokat multinacionális vállalatok irányítják?
A COP26 klímacsúcs létrejöttének támogatására több millió fontot áldozó vállalatok “rosszul szervezettnek” és “nagyon az utolsó pillanatban kapkodónak” jellemzik a jövő hónapban, Glasgow-ban megrendezésre kerülő eseményt.
A szponzorok, köztük néhány brit nagyvállalat, hivatalos panaszt nyújtottak be, amelyekben “nagyon tapasztalatlan” köztisztviselőket okolnak a késedelmes döntésekért, a rossz kommunikációért, valamint a szervezők és a cégek közötti kapcsolatok megromlásáért a mérföldkőnek számító tárgyalások előkészítése során.
A The Guardian úgy tudja, hogy a Sky televíziós társaság által a szervezőknek írt levél, amelyet más COP26 szponzorok vezetői is aláírtak, aggodalmukat fejezték ki a szervezőkkel szemben az említett és más problémák miatt, és amely egy másik, még júliusi keltezésű levelet követett.
A Sky mellett a csúcstalálkozónak 10 másik nagy szponzora van, köztük az energiaipari óriások, a Hitachi, a National Grid, a Scottish Power és az SSE, az amerikai technológiai titán Microsoft, valamint az FTSE vállalatok, a GSK, a NatWest, a Reckitt, a Sainsbury’s és az Unilever. Az Unilever tagadta, hogy aláírta volna a Sky által írt levelet. További alacsonyabb szintű “partnerek” a Jaguar Land Rover autógyártó és az Ikea bútorkereskedő.
Forrás: The Guradian
NapiEU:
Szabad nekünk itt egy megjegyzést tennünk? Hogyan lehetséges, hogy a tárgyalóasztalnál a politikusok mellett ott ülnek a multinacionális nagyvállalatok, amelyek immár nyíltan diktálnak a politikusoknak? Vajon ezen vállaltok érdekei mennyiben mennek szembe a globális környezetvédelemmel és befolyásuk mennyivel késlelteti Földünk megmentését?