Sebastian Kurz úgy mondott le, hogy maradt
Sebastian Kurz politikai pályafutásának még messze nincs vége. A korrupciós vádakat követő szombat esti hirtelen lemondását követően gyorsan világossá vált, hogy nem áll szándékában csendben eltávozni a naplementébe, nagyrészt azért, mert még nem egyértelmű, hogy a választók valóban ezt akarják-e.
Bár Kurz lépése meglepő volt, miután napokig ragaszkodott ahhoz, hogy nem fog lemondani, taktikai szempontból mégis volt értelme. A másik lehetőség az lett volna, hogy kedden a parlamentben bizalmatlansági szavazással szembesül, amelyet minden bizonnyal elveszít, és ezzel olyan láncreakciót vált ki, amely pártját ellenzékbe juttatja.
2017-es megválasztása óta, az ország minden kulcsfontosságú intézményébe szövetségeseket ültetett, a hatalmas közszolgálati műsorszolgáltatótól az alkotmánybíróságig. Ennek a befolyásnak a csorbítása lett volna az első számú prioritása a riválisaiból álló koalíciónak. Ezek a tények nagyban magyarázzák Kurz hirtelen szemléletváltását.
Miután a Zöldek, a kormánykoalíció Néppártjának junior partnere csütörtökön, egy nappal azután, hogy a rendőrség rajtaütött a kancellár irodáján, világossá tették, hogy nem támogatják tovább, Kurznak nem volt más választása, minthogy meghozza a döntést.