Győzhet e a magyar kormány az Európai Bizottság elleni háborúban és hova lett a BBC híres pártatlansága?
Mert immár valódi politikai háború folyik az Európai Unió “kormánya” és a magyar kormány között. Amióta a szabad világ belecsúszott a liberális diktatúrába, nincs menekvés, kötelező irányvonalak vannak, aki ettől eltér, azt büntetik. Ideáig fajult a helyzet az egykor majdnem demokratikus alapokon működő Európai Unióban. És itt volt rögtön Stephen Sackurnak, a BBC Hard Talk c. műsorának ikonikus műsorvezetőjének a csúsztatása, amely mindvégig érvényesült Szijjártó Péter magyar külügyminiszterrel készített interjúja során.
Sackur, aki egészen nyíltan neoliberális elveket követett végig az interjú alatt ( és ezzel meghazudtolva a BBC függetlenségét), folyamatosan azt hangsúlyozta, hogy amikor beléptünk az EU-ba, akkor elfogadtuk a feltételeket, amit, ha a klub tagjai maradunk feltétel nélkül be kell tartanunk. Csakhogy a belépéskor elfogadott felvételeket maga az Európai Unió írta felül erős liberális politikai diktatúra nyomására.
Sackur úrnak, aki elég tehetséges és tapasztalt újságíró ahhoz, hogy ne lássa, mihez adja a nevét, fel kellett tűnnie, hogy a demokráciákban a vélemények vitákon keresztül alakulnak ki.
Sackur úrnak arra is fel kellett volna figyelnie, hogy ezek a viták immár eltűntek az Európai Parlamentből, egészen egyszerűen azért, mert a szociáldemokraták, a kereszténydemokraták mind eldobták eredeti politikájukat és beálltak a liberális zöldek és a liberális liberális Renew Europe pártcsoport mögé. Immár a farok csóválja a kutyát, az Európai Parlament méretében harmadik pártcsoportja csapdába ejtette a nálánál nagyobb parlamenti pártokat, és immár az ő diktátuma érvényes az egész Európai Parlamentre.
Sassoli elég gyönge, határozatlan és tesze-fosza alak ahhoz, hogy az Európai Parlament elnökeként ezen változtasson. Már csak ezt az évet kell kibírni, és ő is eltűnik a süllyesztőbe, ahova oly sok dicső és dicstelen elődje. Sajnos, aki jön utána, az sem lesz semmivel jobb. A zászló Manfred Webernek áll az Európai Néppárt parlamenti frakcióvezetőjének, aki a liberálisnál is liberálisabb elveket vall, csak azért, hogy megszerezze a kellő szavazatot elnökké választásához.
Ez egyet jelent azzal, hogy a háború folytatódni fog, mindaddig, amíg az Európai Parlament fel nem hagy az Európai Bizottságra nehezedő politikai nyomásgyakorlásával. Maga az Európai Bizottság képes lenne az Európai Unióhoz méltó politikát folytatni, amennyiben nem fenyegetné az a veszély, hogy ha nem engedelmeskedik az Európai Parlament politikai nyomásának, akkor a Parlament akár a Bizottságot bizalmatlansági indítvánnyal vissza is hívhatja.
Az Európai Bizottság a háta közepére sem kívánja ezt a helyzetet, de sajnos a biztosok nem egyéniségek, nem karakán politikusok, csupán szürke kis köztisztviselők, akik szolgai módon végzik munkájukat.
A háborúnak kétféle módon lehet vége: vagy a Bizottság embereli meg magát és mer nemet mondani az Európai Parlament politikai nyomásának, vagy az illiberális politika erősödik meg annyira, hogy képes lesz visszaszorítani a szélsőséges neoliberálisok esztelen nyomulását.
Egyelőre egyikre sincs kilátás.
Forrás: NapiEU