Miért nincs magában az EU-ban parlamenti demokràcia?
Most bizonyára sokan felkapják a fejüket e kérdésre, de bizony az EU-ban nincs parlamenti demokrácia. Kezdjük ott, hogy az Európai Parlament nem egy igazi, törvényalkotó parlament, csupán egy kirakat, egy mutatvány, ami azt igyekszik szimbolizálni, hogy lám, az EU maga parlamenti demokrácia. Nem az! A torvényeket a tagországok állam,- és kormányfői kezdeményezik, az Európai Bizottság dolgozza ki és ismét a Tanács fogadja el. Az Europai Parlamentnek ebben semmiféle szerepe nincs! Van egyetértési joga, vagy nem egyetértési joga, de a készülő uniós törvény nem tudja se megvétózni, se megváltoztatni.
Amennnyiben mégis azt gondoljuk, hogy az EP-ben igazi parlamenti munka folyik (de nem), abban az esetben làtnunk kell, hogy a bal-jobb megosztottság nem létezik többé, tekintettel arra, hogy nincs baloldal (szociàldemokràcia ) és nincs jobboldal ( keresztény-demokràcia). Léteznek a liberalista pártok és a szélsőségesnek kikàltott szélsőbal/jobb pártok. Az európai parlamenti képviselők ezért két ideológiai tengely mentén szavaznak: EU-párti/ellenzéki. De mint mondottuk, ennek nincs semmi jelentősége.
A különféle gúnyneveket (szocialisták – nem azok, Néppártiak- nem azok, Zöldek-nem azok) viselő pártcsoportok ezért az amerikai ideológiát követve csupán két dologra összpontosítanak, az LMBQ-ra és a jogállamiságra. E két terület azonban csak arra jó, hogy propaganda szinten a liberális egységet mutassa fel, ugyanis elérkeztünk a neo-szocializmushoz, ahol a különutasokat és az elhajlókat büntetik! Ilyen Magyarországon az ötvenes években volt.