Egy szaharai aktivista tanúságtétele: a Polisario vezetője megerőszakolta
Khadijatou Mahmoud azzal vádolta meg Brahim Ghalit, hogy 18 éves korában megerőszakolta őt.
Khadijatou Mahmoud szaharai nőjogi aktivista, a Polisario vezetője, Brahim Ghali nemi erőszakkal elkövetett bűncselekményeinek egyik áldozata továbbra is igazságot követel.
Miután az Európai Parlament Nőjogi Bizottsága előtt elmondta tragikus történetét, a szaharai aktivista prominens európai politikusok támogatását is megkapta.
“Azért jöttem, hogy megosszam az EU-val a nők és lányok által Tindoufban Brahim Ghali és a Polisario alatt elszenvedett bántalmazó körülményeket” – írta a Twitteren. “Nagyon meghatott Gisele Mandaila volt belga családügyi miniszter támogatása az Európai Parlament melletti Sajtóklub rendezvényén”.
Mahmoud az algériai Tindouf táboraiban született egy olyan családban, amely a Polisario szeparatistáit követte. 1997 óta Spanyolországban élt, majd 2005-ben visszatért a táborokba, hogy családjával maradjon. 2010-ben azzal vádolta meg Ghalit, hogy megerőszakolta őt az önjelölt Szaharai Arab Demokratikus Köztársaság (SADR) algíri nagykövetségén, ahol a férfi “nagykövetként” dolgozott.
“Csak 18 éves voltam, szűz voltam. Brahim Ghali megerőszakolt. Ez a legrosszabb dolog, ami egy nővel történhet, és még inkább az én társadalmamban, amely nagyon konzervatív” – mondta Mahmoud a La Razon spanyol hírplatformnak adott interjújában.
Mahmoud 2013-ban panaszt tett Spanyolországban a Polisario vezetője ellen.
A szaharai aktivista azóta is felszólal a Polisario-vezér nemi erőszakkal elkövetett bűncselekményei és a tindoufi táborokban uralkodó embertelen körülmények ellen.
A Twitteren a #stop_polisario és a #Justice4Jadiyetu hashtagek használatával próbálja mozgósítani a nemzetközi közösséget, hogy felhívja a figyelmet a tindoufi táborokban uralkodó szörnyű körülményekre.
“A Polisario Front évtizedek óta a világ szeme láttára ússza meg a népem brutális elnyomását. Többé nem” – mondta a szaharai aktivista az i24 izraeli hírportálnak adott interjújában.
Forràs: Morocco World News