Jean Neuhaus, aki Belgiumot a csokoládé európai fővárosává tette
Október elseje a csokoládé világnapja. Ebből az alkalomból érdemes megemlékezni Jean Neuhausról, aki Belgiumot a csokoládé európai fővárosává tette.
Az 1812-ben született olasz Jean Neuhaus Svájcba érkezik és családja nevét Casanováról Neuhaus-ra változtatja. Orvos akartlenni, hogy segíthessen az embereken, ezért Grenoble-ba megy egyetemre. Kétszer megbukik, főleg azért, mert nem bírja elviselni a vér látványát. Ezután 1857-ben Brüsszelben telepedik le, ahol gyógyszertárat nyit a tekintélyes Királyné Galériában.
Hogy a patikában vásárlóit megörvendeztesse, Jean Neuhaus gyógyszereit a legfinomabb csokoládéval vonja be. Ezt az ötletet 1912-ben az unokája fejleszti tovább, neki köszönhető a ma ismert belga pralinévé: a gyógyszer helyett csokoládéval töltött élvezet.
1915-ben Louise Agostini, ifjabb Jean Neuhaus felesége találja ki az elegáns díszdobozt, hogy
megvédje a csokoládékat, ugyanakkor vonzóan mutassa be azokat. A díszdoboz, a “ballotin” a belga csokoládéhagyomány ikonikus részévé vált.
A praliné az ifjabb Jean Neuhausról, az alapító Jean Neuhaus unokájáról és a belga praliné
feltalálójáról kapta a nevét. Mérföldkő a belga történelemben. A Neuhaus család tagjairól elnevezett
pralinék a Neuhaus örökséget ünneplik. Mindegyik egy-egy történetet és személyiséget képvisel: a Jean
intenzív és erős, perui eredetű étcsokoládéval, a Louise elegáns és kifinomult, édes, lágy, jávai eredetű
ganache-val, a Suzanne pedig zenés, dallamos, frissítő málnás középpel.
A Neuhaus ma már több mint 1500 értékesítési ponttal rendelkezik 50 országban. A Neuhaus összes termékét még mindig a Brüsszel melletti Vlezenbeekben gyártják, és világszerte exportálják. A vállalat 2000-ben megkapta a belga udvar királyi megbízólevelét.
Forràs: NapiEU