
A mesterséges intelligencia felfedi, hogyan nézett ki a híres fáraó, Tutanhamon

A körülbelül 3,300 évvel ezelőtt, körülbelül 18 éves korában elhunyt férfinak, aki az ókori Egyiptom leghíresebb fáraója sírjának 1922-es felfedezése óta most első ízben derült ki, hogy kik voltak a szülei és az is, hogy testvérei voltak, a tudósok által elemzett legújabb DNS-eredmények szerint. Ikonikus temetkezési maszkja, amely a tökéletesség képét árasztja, Tutanhamon aranymaszkjaként ismert, nem igazán úgy néz ki, mint a “gyermekkirály”.
A Daily Express a “Midjourney” képgenerátort használta, hogy a szakértők által összegyűjtött kiterjedt információk alapján valódi benyomást keltsen arról, hogyan nézett ki valójában az a férfi, aki 8 vagy 9 évesen király lett: 1,68 m magas, karcsú alak, a normálnál hosszabb koponya, dongaláb, visszahúzódó áll és rendellenesen kiemelkedő elülső fogak.

Bár létezik egy elmélet, amely szerint az ebben az időszakban az egyiptomiak nagyon sötét bőrűek voltak, Nina Jablonski antropológus néhány évvel ezelőtt az NPR-nek azt mondta, hogy a legtöbbjüknek inkább kávés bőrszíne volt. “A legjobb tippünk az, hogy nem volt sem liliomfehér, sem ébenfekete. Valószínűleg valahol a kettő között lehetett” – mondta. A mesterséges intelligencia rekonstrukciója egy vegyes fajú fiatalembert mutat, meglehetősen törékeny testalkattal, visszahúzódó állal és nagyon fejlett metszőfogakkal.
A király, aki állítólag maláriában szenvedett, törött lábának szövődményei miatt halt meg Ha ez nem lett volna elég, számos más olyan betegségben szenvedett, amely a királyi családban uralkodó vérrokonság következménye volt. “Rengeteg vérfertőzés volt… nem szerették, ha keveredik a királyi és a nem királyi vér, ezért igyekeztek a királyi családon belül tartani” – magyarázza a brit média által idézett Dr. Yehia Gad genetikus, az egyik fő kutató.
Forrás: Le Parisien