
A magyar kormány megállapodást ír alá a Voyager Technologies amerikai űripari vállalattal, amelynek nyomán a hazai diákok lehetőséget kaphatnak a cég programjaiban való részvételre
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Voyager Technologies amerikai űripari vállalat elnökével tervezett találkozója kapcsán arról számolt be, hogy a kormánynak fontos célja a gazdasági együttműködés újraépítése az Egyesült Államokkal.
Aláhúzta: ennek a jegyében került sor előző héten a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által kezelt eddigi legnagyobb kutatás-fejlesztési beruházás bejelentésére, most pedig megállapodást írnak alá az űripar területén a világpiac egyik vezetőjének számító Voyager Technologies-zal, amely részt vesz egy új kereskedelmi űrállomás építésében is. Ennek értelmében a magyar középiskolás diákok és egyetemi hallgatók kapnak lehetőséget arra, hogy a Voyager űrkutatással és az űriparral kapcsolatos promóciós programjaiban részt vegyenek – tudatta.
Szijjártó Péter tájékoztatása szerint olyan projekten dolgoznak az Óbudai Egyetem és az amerikai cég együttműködésében, amely lehetővé teszi az űrkutatás, az űrutazások és az űrállomáson tartózkodás fenntarthatóságát, tehát hogy a környezet védelme és az űripar kéz a kézben járjanak egymással.
“Magyar vállalkozások lehetőséget kapnak a Voyager inkubátorprogramjaiban, azaz vállalatfejlesztési, startup fejlesztési programjaiban való részvételre (…) És a Voyager Magyarországot, mint a jövendőbeli tevékenységének egyik kutatás-fejlesztési területét is most már erőteljesen vizsgálja” – emelte ki.
“Úgyhogy ma arról fogunk tárgyalni, hogy a Voyager és Magyarország együttműködése hogyan válik majd még szorosabbá az elkövetkezendő időszakban” – tette hozzá.
Forrás: MTI