Az EU cenzúráz és liberális médiákat fizet, de Muskot azzal vádolja, hogy beleszól a német válsztásba
Most, hogy az amerikai technológiai óriások a pénzükkel átálltak a győztes Trump oldalára az Európai Unió és az USA közötti kapcsolatok feszültebbek, mint valaha. Mark Zuckerberg közelmúltbeli nyilatkozataival szemben a DSA és Elon Musk európai politikába való beavatkozása ellen a liberális diktatúra védelmezői határozott választ várnak az EU-tól a digitális modell (értsd cenzúra) védelme érdekében.
« Bár Donald Trump még nem tette le az esküt az Egyesült Államok 47. elnökeként (január 20-án lesz a szerk.), megválasztásának következményeit a digitális óriások már érzik, és hogy hasznot húzzanak, gyorsan átálltak az ő oldalára. Mark Zuckerberg bejelentése, hogy véget vet a Meta tényellenőrzésének, része ennek az új Trump-párti dinamikának.
A Meta alapítója közvetlenül azzal vádolja az Európai Uniót, hogy intézményesítette a cenzúrát a vadonatúj digitális szolgáltatásokról szóló törvény (DSA) révén, amely szigorúbb kötelezettségeket ró a nagy platformokra.
Az EU megalapozatlannak tartja ezt a támadást. Emlékeztet arra, hogy a DSA csak azt tiltja a virtuális térben, ami a valós térben már tiltott, például a nyilvános sértéseket vagy a gyűlöletbeszédet.
« Brüsszelnek rátermettebbnek kellene lennie, és meg kell tudni védeni a modelljét: Meg kell keresnie az egyensúlyt a más alapvető jogok és szabadságok által garantált, de nem abszolút véleménynyilvánítás és a félretájékoztatás rágalmazás és sértésektől mentes, egészséges demokratikus vita garantálása között – magyarázza Constantin Pavléas média ügyvéd.
Az igazi válasz azonban, ha az Európai Unió létrehozza saját technológiai hálózatát. Más szóval, a felhívás a valóban európai szociális hálózatok létrehozására egyértelmű. Ezt a felhívást számos francia és európai technológiai szereplő, szakértő és más szakember is évek óta hangoztatja. Nem túl késő már? -teszik fel sokan a kérdést. A szakértők azt mondják, sosem késő…
Forrás: Clubic