Az Egyesült Királyság, az USA, az EU és Kína nyilatkozatot írt alá a mesterséges intelligencia “katasztrofális” veszélyéről
Az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, az EU, Ausztrália és Kína egyetértett abban, hogy a mesterséges intelligencia potenciálisan katasztrofális veszélyt jelent az emberiségre nézve, és ez az első nemzetközi nyilatkozat, amely a gyorsan fejlődő technológiával foglalkozik.
Huszonnyolc kormány írta alá az úgynevezett Bletchley-i nyilatkozatot a brit kormány által szervezett, a mesterséges intelligencia biztonságával foglalkozó csúcstalálkozó első napján. Az országok megállapodtak abban, hogy együttműködnek a mesterséges intelligencia biztonsági kutatásában, még azokban a jelekben is, amelyek szerint az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság verseng az új szabályozások kidolgozásában való vezető szerepért.
Rishi Sunak üdvözölte a nyilatkozatot, és “egészen hihetetlennek” nevezte. A miniszterelnök a csütörtöki csúcstalálkozón való saját megjelenése előtt tett megjegyzéseiben hozzátette: “Semmi sem lesz átalakítóbb gyermekeink és unokáink jövője szempontjából, mint az olyan technológiai fejlesztések, mint a mesterséges intelligencia.
A “Frontier AI” a legmodernebb rendszereket jelenti, amelyek egyes szakértők szerint számos feladatban intelligensebbek lehetnek az embereknél. A PA hírügynökségnek a csúcstalálkozó margóján Elon Musk, a Tesla és a SpaceX, valamint az X, korábban Twitter tulajdonosa figyelmeztetett: “Most először állunk olyan helyzetben, hogy van valami, ami sokkal okosabb lesz, mint a legokosabb ember… számomra nem egyértelmű, hogy egy ilyen dolgot valóban irányítani tudunk-e”.
Forrás: The Guardian